Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či svadobné video predstavuje neodmysliteľnú súčasť svadby? Aké máte vlastne možnosti? Odpovede na všetky vaše otázky nájdete v článku.

Každý z nás si už iste položil otázku, či sa oplatí investovať do svadobného videa. Samozrejme, ak chcete ušetriť, riešenie predstavuje napríklad obyčajný mobilný telefón so špičkovým fotoaparátom, ktorý vyrieši všetky vaše starosti. Ale čo ak nie?

 

Všetko na jednom mieste

A tým myslíme naozaj všetko. Na rozdiel od fotografií, video tvorí jeden súbor, ktoré zachytáva celý priebeh svadby vrátane zvuku. Pre kvalitu videa a zvuku odporúčame obrátiť sa na skúseného, ale zároveň cenovo dostupného kameramana.

Profesionálny kameraman dokáže zachytiť každý dôležitý, či inak zaujímavý moment - áno, aj tie trápne situácie, na ktorých sa však aj po rokoch budete s priateľmi a rodinou smiať! Na fotografiu je často nemožné zachytiť všetky tie čarovné detaily, bez ktorých sa svadba jednoducho nezaobíde.

Živé spomienky

Vďaka videu sa dokážete aj po rokoch vrátiť, najmä emočne, do vášho svadobného dňa. Každý pohyb, každý smiech či slzy šťastia si tak budete môcť neustále pripomínať, a to vo vynikajúcej kvalite a zvukovej stope, ktorú fotografie neobsahujú. Práve to robí z videa jedinečnú spomienku na ten najväčší deň vášho života.

Svadobné video dokáže zastaviť čas. Ak si, povedzme po 40 rokoch, prehráte svadobné video, uvidíte seba a svojich blízkych mladých, vitálnych a šťastných - a presne to predsa chce každý z nás.

 

 

Zaujímavosť

Počuli ste už o možnosti prepisu svadobného videa zo starej VHS kazety na moderné USB? To je opäť dôvod, prečo do svadobného videa investovať - nikdy oň neprídete!

Krátky svadobný klip

Ide o zostrih najcennejších momentov. Takéto video zväčša trvá zhruba 6 minút, pričom sa zvykne použiť podmazová hudba - čiže nie sú zachytené všetky (aj vtipné) momenty, ani originálny zvuk.

Zo zásady však ide o cenovo náročnejšiu voľbu, pričom si zachytenie a následný zostrih kameramanom vyžaduje množstvo jeho práce a času, keďže sa počas celej svadby pokúša o zachytenie výhradne tých najvýznamnejších chvíľ.

Dlhé svadobné video

Ak sa rozhodnete pre video prakticky z celého priebehu vašej svadby, vo väčšine prípadov úvod tohto typu videa tvorí práve aj krátky strih, ktorý predbežne upovedomuje sledovateľov o jeho obsahu.

Na druhej strane však ide o najčastejšie preferovaný typ svadobného videa, ktorý v sebe zahŕňa kombináciu krátkeho a dlhého videa, vďaka čomu neexistuje šanca, že o nejaký zásadný moment prídete.

Ak však chcete ušetriť, ale zároveň túžite po kvalitných fotografiách a svadobnom videu, odporúčame obrátiť sa na odborníka, ktorý predstavuje fotografa a kameramana v jednej osobe.

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady, Svadobný fotograf a video

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok