Kontaktovať
chevron Naspäť

Čepčenie - spevácka zložka FS VAGONÁR

Čepčenie

Poprad

....Kamarátko moja teraz še tebe pýtam, dovolíš nám z tvojej hlávky vienek sňac?....

Obohaťte svoj večer o magickú atmosféru s polnočným čepčením. Nechajte sa uniesť krásou tohto tradičného obradu a vytvorte si nezabudnuteľné spomienky na váš veľký deň.

Informácie o dodávateľovi

ČEPČENIE
Tradičné spišské čepčenie v našom prevedení prebieha ako lúčenie piatich kamarátok s mladou - nevestou. V čisto ženskom zložení sa pýtame „ či mi tej našej Aničke odpuscíme a zo stavu dzievockého ju vyprevadzíme? “ Na znak premeny z dievčaťa na ženu snímame neveste z hlavy pártu a zakladáme jej čepiec alebo šatku.

Počas celého obradu sa sálou rozlieha trojhlasný spev v emotívnych spišských piesňach, ktoré vo svojich slovách ukrývajú lásku, radosť z nového no aj smútok za dievockým vienkom. Čepčenie sa končí spojením dlaní mladomanželov a posledným spoločným vykrútením s kamarátkami. Čepčenie zvykneme plynulo roztancovať do redového tanca počas ktorého ochotne pomôžeme, či už potiahnuť lenivých tanečníkov alebo naliať dobrej domácej.

Ku každému čepčeniu pristupujeme individuálne a snažíme sa prispôsobiť predstavám mladomanželov maximálne ako dokážeme. Všetky podrobnosti dohodneme v telefonáte alebo na osobnom stretnutí a s radosťou zodpovieme všetky vaše otázky.

KROJE
Kroje sú neoddeliteľnou súčasťou čepčenia a v našej krojovni na vás čakajú kúsky z rôznych obcí Spiša aj blízkeho okolia. Na stretnutí sa vám budeme venovať kým si nevyberiete ten pravý. Vypožičanie kroja nie je povinnosť a je úplne na vašej preferencií čo budete mať oblečené a v čom vám bude komfortne. Kroje požičiavame iba ako súčasť čepčenia.

KDE SA UVIDÍME?
Čepčiť chodíme pravidelne, máme skúsenosti s malými aj veľkými svadbami ale aj so zahraničnými hosťami ktorým ochotne vysvetlíme čo obrad čepčenia znamená. Prídeme na vašu svadbu v Poprade a blízkom okolí. Po dohode radi pricestujeme aj do iných častí Slovenska alebo do zahraničia. V minulosti sme čepčili už aj na západnom a južnom Slovensku ale aj v Poľsku.

NIEČO O NÁS
Sme veselá skupina mladých dievčat, ktoré folklórom žijú. Všetky sme členkami folklórneho súboru Vagonár z Popradu, ktorý v roku 2022 oslávil krásnych 50 rokov na folklórnej scéne. Bude pre nás cťou byť súčasťou vášho svadobného dňa.

Tešíme sa na stretnutie :)
Vagonárske Spevulky

Hodnotenie používateľov

5.0

5 recenzií

Veľká spokojnosť. Odporúčame, bolo to veľmi pekné, emotívne, krásne kroje a príjemné obzvláštnenie programu aj pre svadobných hostí👌

N+S

5.0

Vždy som si priala aby moja svadba bola nezabudnuteľná a práve aj vďaka skvelému Vagonáru a čepčenia od nich bol večer naozaj rozprávkový. Neočakávala som veľa, kedže k našim Slovenským tradíciám nevediem špeciálny citový vzťah, ale bola som neskutočne prekvapená. Čepčenie bola jedna z najdojímavejších častí našej svadby a keď vám poviem že plakala celá sála, vrátane nás s manželom.. Nikdy na to nezabudnem a to práve vďaka Vagonáru. Komunikácia od úplneho začiatku až do konca bola skvelá a zrozumiteľná. Ďakujeme veľmi pekne, budeme len a len odporúčať 🤍

Emma Stas Štefániková

5.0

Zo všetkých svadieb, na ktorých som bola som nevidela lepšie čepčenie ako u Vagonára. Preto som veľmi vďačná, že mohli byť aj na mojej svadbe. Nemám čo vytknúť, bolo to skvelé:)

Sára

5.0

Spevacky z Vagonara boli skvele! Povodne som cepcenie na našej svadbe nechcela, ale nakolko partner pocháza z Anglicka a prislo nám vela zahraničních hosti chcela som im ukazat trochu zo slovenských tradicii. A stálo to fakt zato! Vsetkym sa to velmi páčilo a my sme si to tiez velmi užili. Kroje boli krasne, mohla som si vybrat ktory sa mi páči a sedí a aj na cepceni sme sa dohodli tak aby nám to vyhovovalo. O nádherných hlasoch spevacok ani hovorit nemusím! Odporucam všetkymi 10timi ❤️

Katka & Daniel

5.0

Dievčence svojím spevom a čepčením dotvorili atmosféru našej svadby do dokonalosti. Samotný priebeh čepčenia bol nádherný a budeme si ten samotný moment pamätať navždy. Celá spolupráca od prvotnej komunikácie, cez dohodnutie termínu či krojov bola veľmi príjemná. Veľmi odporúčame spevuľky z Vagonára. Ešte raz ďakujeme. :)

Saška a Matúš

5.0

Cenník

Položka Suma
Čepčenie Cenovú ponuku vám vypracujeme na mieru

Miesto pôsobenia

Poprad, Slovakia

Regióny, v ktorých dodávateľ poskytuje svoje služby

Kontaktujte priamo dodávateľa

Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.