Viete, podľa čoho vyberať svadobné šperky pre nevestu a ženícha? Nikdy to nenechávajte na náhodu! Poradíme vám, ako vybrať dokonalé svadobné doplnky.

V rámci svadobných príprav nikdy nič nenechávajte na náhodu! Obzvlášť to platí o šperkoch, ktoré by ste za žiadnych okolností nemali kombinovať podľa vášho vkusu. Radi vás prevedieme správnym výberom ideálneho svadobného šperku, ktorým na svadbe určite zabodujete.

 

Kľúčová je farba

Pre nevesty platí, že pri výbere vhodných svadobných šperkov musia prihliadať najmä na farbu svadobných šiat. Riadili sme sa najčastejšie využívanými svadobnými šatami a pripravili si pre vás zopár inšpirácií pre šperky k danej farebnej kombinácii šiat - pretože biela nie je pravidlom.

Klasická biela

Aj napriek tomu, že existujú rôzne farebné prevedenia svadobných šiat, biela predstavuje klasiku, po ktorej siaha drvivá väčšina žien. Biela symbolizuje čistotu, mier a sviatočnosť - práve preto sú na svadbu ako vyšité.

K bielym svadobným šatám a topánkam odporúčame siahnuť jednoznačne po bielom zlate, ktoré vášmu svadobnému outfitu dodá šarm a eleganciu. Nič však nepokazíte ani gracióznou perleťou.

Mierne krémová

Ide o druhú najčastejšie využívanú farbu v rámci svadobných šiat. Krémová symbolizuje luxus, keďže predstavuje akúsi zmes bielej a zlatej. Preto si k nim čo najskôr zaobstarajte práve zlaté šperky, čo len potvrdí váš zmysel pre štýl a pompéznosť.

Pastelová ružová

Výberom pastelovo ružových šiat z vás bude prekvitať nežnosť, láskavosť a prirodzená ženská elegancia. Svadobné šaty v jemne ružovom prevedení sa hodia najmä pre romantické duše. Svoju krásu tak môžete podčiarknuť ružové, ale aj biele zlato, a to najlepšie vo forme náhrdelníka či náušníc. 

 

 

Pre nevestu

Keďže vašu ruku už iste zdobí nádherný zásnubný prsteň, ku ktorému sa už čoskoro pridruží aj samotná obrúčka, prsty nateraz vynecháme.

Náramok

Aj keď sme prsty obišli, pri rukách ešte chvíľu zostaneme. Konkrétne sa budeme venovať svadobnému náramku, ktorý by pre zdokonalenie estetiky rúk mal byť aj starostlivo vybraný. Ten by však nemal byť príliš výrazný, aj keď je nutné klásť dôraz na to, aby ladil k zvyšným svydobným doplnkom.

Náhrdelník

Náhrdelník vždy vyberajte na základe výstrihu svadobných šiat! Čaro je v samotnom prívesku. Véčkový výstrih zaplňte podlhovastým príveskom, pričom pri šatách bez ramienok máte prakticky voľnú ruku.

Jediné pravidlo, ktorého sa musíte pri výbere náhrdelníka držať, je dominancia výhradne jedného šperku.

Náušnice

Náušnice sú, rovnako ako účes, veľmi podstatné. Obzvlášť pre nevestu, ktorá si práve vo svoj svadobný deň potrpí na svoju krásu asi najviac zo všetkých svojich dní. Vždy vyberajte náušnice podľa tváre, šiat a účesu!

Vyhnite sa svadobným náušniciam, ktoré by sa svojou veľkosťou mohli obtierať o svadobné šaty! Stavte na jednoduchosť a drobné kamienky, ktoré z vás vykúzlia brilantnú nevestu.

Nezabudnite ani na štýlový svadobný účes, ktorý vami vybrané svadobné náušnice dokonale zviditeľní!

 

 

Pre ženícha

Mužskú eleganciu a mužnosť podčiarknú napríklad mohutné zlaté náramkové hodinky či pečatný prsteň. Tieto pánske svadobné doplnky vo forme galantných šperkov ohúria všetkých hostí, ba čo lepšie, dokonale vyniknú na svadobných fotografiách a videu. Pretože na svadbe sú podstatné najmä ruky - ruky, ktoré z vás a vašej polovičky onedlho vytvoria celok. Až do smrti.

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok