Svadba sa koná iba raz za život a aj zaznamenať sa dá iba raz. Preto je dôležité, pozerať sa na fotografovanie svadby ako na investíciu do spomienok, ktoré sa už nebudú opakovať. Dajte si záležať na tom, aby váš deň bol zvečnený kvalitne.

Určite si teraz kladiete otázku, ako ale vyberiem toho správneho fotografa pre náš veľký deň? A práve preto sme vám zhrnuli niekoľko dobrých rád, na ktoré by ste mali myslieť pri výbere svadobného fotografa.

 

 

Začnite takto:

 Na začiatok si ujasnite, aký štýl fotografie a fotenia sa vám páči. Či je vašim zámerom „naučená póza“ alebo by ste radšej mali pekné a kvalitné fotografie bez zbytočných póz, retuše, kde vás fotograf len mierne usmerní a vy sa pri fotení budete cítiť dobre a sami sebou?

Ďalším krokom je inšpirácia. Inšpirujte sa buď na slovenských alebo aj  zahraničných blogoch a pozrite sa, ako si napríklad fotografov vyberajú nevesty v iných krajinách. Všímajte si priestory, tému svadby, výzdobu, farby, tlačoviny, šaty, úpravu vlasov a líčenie, doplnky atď. Myslite na to, že fotograf môže nafotiť len to, čo mu aj reálne pripravíte.

 

 

Položte si tieto otázky: Čo je pre vás dôležité? Záleží vám na zachytení celého priebehu svadby a všetkých hostí v primeranom pomere alebo chcete, aby sa fotograf sústredil primárne na vás? Aká úprava fotografií sa vám páči? Preferujete presvetlené a optimistické fotky alebo fotky dramatickejšie?

Na hľadanie svadobného fotografa  môžete okrem nášho svadobného vyhľadávača Bridee.online vyskúšať napríklad aj sociálne siete, či vyhľadávač Google. Ak nájdete pekné fotografie, ktoré sú v súlade s vašim vkusom, neváhajte sa spýtať na meno fotografa, prípadne na referencie. Konkurencia na trhu svadobných fotografov je pomerne vysoká.

 

 

Ak sa vám podarí  objaviť fotografa, ktorého rukopis vám vyhovuje,  prečítajte si niečo o ňom na webe a kontaktujte ho, oboznámte ho so svojimi predstavami. Vyžiadajte si cenovú ponuku. Ak je to možné, dohodnite si stretnutie alebo si zavolajte, aby ste videli, či medzi vami funguje “dobrá chémia”. Aj toto je veľmi dôležité, keďže fotograf/ka bude vo vašej blízkosti celý váš svadobný deň.

Nezabudnite sa spýtať na cenu, termín dodania, formu a spôsob ako vám výstup odovzdá. Každý fotograf môže mať inak nastavené procesy. Ak má jeden fotograf vyššiu cenu ako iný, je to úplne v poriadku. Každý fotograf si stanovuje svoje ceny podľa kvality, ale aj svojho postavenia na trhu a určite presne vie, za čo si pýta svoj honorár. To isté platí o dodacích termínoch. Kým jeden dodáva fotografie v priebehu dvoch týždňov a druhý o tri mesiace, je to v úplnom poriadku. Každý je inak vyťažený, ale určite vie, koľko potrebuje času, aby odovzdal kvalitný výstup. Je na vás, aké sú vaše nároky, finančné možnosti a ochota čakať.

 

 

Rovnako to platí aj o forme a spôsobe odovzdania fotiek. Každý fotograf má vlastnú estetickú predstavu o tom, ako vám chce dodať najlepší výstup. Niektorí fotografi vám dodajú len fotografie v elektronickej podobe, iní vám ich aj vytlačia, ďalší vám vytvorí fotoknihu. Vždy je to o komunikácii, preto sa neváhajte svojho fotografa spýtať na akékoľvek ďalšie možnosti. Nezabúdajte, že všetky tieto drobnosti znamenajú pre fotografa čas, prácu aj náklady naviac a preto bývajú spoplatnené a nie sú súčasťou ceny svadby. Ak ste kreatívni, ľahko si viete niektoré veci zabezpečiť aj sami a ušetriť.

Prajeme vám, aby ste našli toho najlepšieho svadobného fotografa pre vás .

https://bridee.online/dodavatelia

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Dodávatelia, Svadobný fotograf a video

Prečítajte si podobné články

Dodávatelia
Ako si vybrať spoľahlivých svadobných dodávateľov?

S plánovaním svadby prichádza aj množstvo starostí, ktoré snúbenci musia riešiť. Asi najdôležitejšou úlohou je výber svadobných dodávateľov, ktorí budú súčasťou vášho dňa „D“ alebo priložia ruku k...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Svadobný fotograf a video
Svadobné video - áno alebo nie?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či svadobné video predstavuje neodmysliteľnú súčasť svadby? Aké máte vlastne možnosti? Odpovede na všetky vaše otázky nájdete v článku. Každý z nás...

Prejsť na článok