S plánovaním svadby prichádza aj množstvo starostí, ktoré snúbenci musia riešiť. Asi najdôležitejšou úlohou je výber svadobných dodávateľov, ktorí budú súčasťou vášho dňa „D“ alebo priložia ruku k dielu, aby bol váš deň naozaj výnimočný.

Výber svadobných dodávateľov je dôležitý hneď z niekoľkých dôvodov, sú ich totiž tisíce a je ťažké medzi nimi rozlišovať. Dnes je ohromné množstvo dodávateľov, ktorí sú naozaj kvalitní a majú niekoľko ročné skúsenosti, avšak nájdu sa aj takí, ktorí sa svadbám síce venujú dlho ale nejdú s dobou, respektíve nesledujú nové svadobné trendy a ani sa neinšpirujú svadobnými trendami zo zahraničia.

Tiež je veľa svadobných dodávateľov, ktorí sa tvária ako “profesionáli“ ale reálne so svadbami ešte len začali a kompenzujú to cenou za poskytované svadobné služby. Práve preto pomer cena výkon pri svadobných dodávateľoch platí dva krát. 

Do kategórie svadobných dodávateľov spadajú všetci tí, ktorých cieľom je spraviť váš svadobný deň výnimočným. Partia sem napr: starejší alebo svadobný moderátor, svadobný fotograf, svadobný kameraman, svadobná agentúra alebo svadobná koordinátorka, svadobná kapela, či DJ, svadobní dekoratéri, kvetinári, cukrári, kaderníčka, kozmetička a všetci ďalší účinkujúci na vašej svadbe.

Dôvodom, prečo je výber svadobného profesionála dôležitý je tiež, že váš svadobný rozpočet bude do veľkej miery ovplyvnený výberom dodávateľov, nakoľko tvoria väčšinu výdavkov rozpočtu na vašu svadbu.

Okrem toho majte na pamäti, že s niektorými svadobnými dodávateľmi budete v kontakte počas celého plánovania svadby a počas celého svadobného dňa.  Teda okrem toho, že sú títo ľudia profesionáli, mali by sa aj vy cítiť v ich prítomnosti vo svadobný deň príjemne.

Čo teda zohľadniť pri výbere svadobných dodávateľov?

Predtým ako začnete hľadať dodávateľov na svadbu cez rôzne platformy a na internete, skúste zavolať alebo napísať vašim kamarátom alebo známym. Určite nič neprevýši osobnú skúsenosť so svadobným dodávateľom na svadbe vašich blízkych či priateľov.

Ďalší skvelý tip v prípade, že ste si už nejakého svadobného dodávateľa vybrali, tak sa ho opýtajte aj na iných kvalitných svadobných dodávateľov, ktorých by odporučil. Určite už pracoval s desiatkami svadobných dodávateľov a vie vám veľmi dobre poradiť. Ak sa zároveň svadobní profesionáli poznajú a už spolu na nejakej svadbe pracovali, tak to je výhoda, nakoľko poznajú spôsob práce jeden druhého a je veľmi veľká pravdepodobnosť, že sa počas svadobného dňa dokážu perfektne zladiť a finálny dojem ich práce bude o to lepší.

Ďalším zdrojom svadobných dodávateľov je náš svadobný plánovač a  vyhľadávač Bridee.online, alebo môžete na hľadanie využiť napríklad aj sociálne siete, či vyhľadávač Google, kde nájdete rôzne svadobné fóra. Nevesty tu diskutujú o svadbe a navzájom si vymieňajú skúsenosti s jednotlivými dodávateľmi.

Sociálne siete fungujú ako dobrý pomocník pri hľadaní, niektorí dodávatelia tu uverejňujú svoju prácu v podobe fotografií z ktorých si ľahko viete vybrať, čo sa vám páči a čo nie.

Na úvod skúste stráviť viac času hľadaním a filtrovaním dodávateľov, prečítajte si recenzie a skúste si nezazmluvniť hneď prvého svadobného dodávateľa s ktorým prídete do kontaktu.  

Dbajte tiež na to, aby ste mali o svadobnom dodávateľovi čo najviac informácií. To znamená, že by ste nemali poznať iba jeho meno a byť s ním prepojení na sociálnych sieťach, ale mali by ste rozhodne mať minimálne dve ďalšie kontaktné informácie ako napríklad telefónne číslo, email, adresu firmy alebo bydliska či jeho firemné údaje. Tieto informácie by vám žiaden profesionál nemal mať problém poskytnúť.

A to najdôležitejšie, trvajte na uzatvorení zmluvy s vybraným dodávateľom. Mať vopred určené pravidlá a termíny nie je žiadna hanba

Ak totiž nastanú nejaké problémy s platením alebo dodaním svadobných služieb,  tak sa máte o čo oprieť. V prípade, že sa bavíte s naozajstným svadobným profesionálom, tak ten myslí aj na toto a má už napríklad prichystanú formu Zmluvy o poskytovaní služieb. Ak nemá, tak sa to nebojte navrhnúť.

V zmluve by mali byť jasne zadefinované poskytované svadobné služby, cena za poskytované svadobné služby, rezervovaný dátum svadby, platobné podmienky, podmienky zloženia depozitu, dodanie svadobných fotografií alebo videa v prípade svadobného fotografa alebo svadobného kameramana. Pointou by malo byť, aby bolo vám ako svadobnému páru ale aj svadobnému profesionálovi jasné aké sú na základe tejto zmluvy vaše práva a povinnosti.

Taká malá rada na záver, čo sa týka výberu svadobného dodávateľa z ktorého máte dobrý pocit. Určite dajte na svoje pocity a vyberte si dodávateľa, z ktorého máte dobrý pocit, pretože sa s ním dobre komunikuje, je zodpovedný a spoľahlivý. To čo vám povie, aj urobí. Jedine takýto svadobný dodávateľ spraví váš svadobný deň jedinečným a nezabudnuteľným!

 

https://bridee.online/dodavatelia

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Dodávatelia

Prečítajte si podobné články

Dodávatelia, Svadobný fotograf a video
Ako si vybrať fotografa na svadbu?

Svadba sa koná iba raz za život a aj zaznamenať sa dá iba raz. Preto je dôležité, pozerať sa na fotografovanie svadby ako na investíciu do spomienok, ktoré...

Prejsť na článok