Túžba, aby všetko bolo dokonalé. Vnútorný nepokoj z toho, či všetko dobre dopadne. Tieto a tisíce ďalších myšlienok sa Vám môžu začať vynárať pred príchodom svadobného dňa, a preto je úplne prirodzené pociťovať stres, úzkosť, či dokonca pochybnosti.

 S blížiacim sa veľkým dňom pochopiteľne stúpa aj úroveň nervozity. Nenechajte sa však týmito nervami príliš uniesť, inak sa môžu premeniť na skutočný strach, ktorý môže viesť až k chybným rozhodnutiam. Možno máte pocit, že na papieri to ľahšie znie ako tomu v skutočnosti je. Zhlboka sa preto nadýchnite a premeňte svoju hrču z krku na motýle v bruchu vďaka našim užitočným radám o zvládnutí predsvadobného zhonu.

 

KOMUNIKÁCIA JE ZÁKLAD

 Zdieľanie emócií a obáv s partnerom pomáha lepšie zvládnuť tlak plánovania. Otvorený rozhovor vás zblíži a pomôže vám uvoľniť sa. Nezabúdajte, že ste v tom dvaja. Môžete prebrať čokoľvek - od konkrétnych svadobných detailov až po predstavu spoločnej budúcnosti. Teraz je ten správny čas na dôverné rozhovory plné pochopenia a empatie.

Dávajte si však pozor na moment, ktorý ste si na túto konverzáciu vybrali - nezabúdajte, že vaša polovička je tiež vystresovaná, takže neprilievajte olej do ohňa, ak sa práve nenachádzate vo chvíli vhodnej na komunikáciu. No zároveň diskusiu neodkladajte a nezametajte problémy pod koberec. To rozhodne nie je základ, na ktorom chcete budovať vaše manželstvo.

Zdieľanie názoru sa vzťahuje aj na rodinu a iných zainteresovaných ľudí.  Práve rodinní príslušníci môžu byť pre mnohé páry veľkým stresovým faktorom. Opäť platí zlaté pravidlo – rozprávajte sa o svojich pocitoch. Sadnite si s nimi a úctivo im vysvetlite ako si predstavujete svoj svadobný deň, a prečo je to pre Vás dôležité. Aj jednoduchý rozhovor je skvelým prostriedkom na zníženie množstva stresu, nevôle a hádok.

 

NASTAVTE SI REALISTICKÉ OČAKÁVANIA

 Niečo ako "dokonalá svadba" v skutočnosti neexistuje. Nereálne očakávania a lipnutie na maličkostiach vám môžu pokaziť náladu, dojem a vytvoriť zbytočné vrásky na čele. Vo chvíľach, keď sa cítite obzvlášť pod tlakom, je užitočné uvedomiť si širšie súvislosti - čo je v skutočnosti najdôležitejšie? Beriete si predsa lásku svojho života, na konkrétnom odtieni farby obrúskov naozaj až tak nezáleží. Nesnažte sa vystrojiť obrovskú hostinu pre všetkých vašich známych, ak viete, že spôsobí rozpočtové problémy. Oveľa efektívnejší prístup je taký, vďaka ktorému sa budete z jednotlivých krokov tešiť.

 

PLÁNUJTE V PREDSTIHU

 Radi si nechávate veci na poslednú chvíľu? Svadba by však nemala byť jednou z nich, pokiaľ si chcete plánovanie užiť v mentálnom i fyzickom zdraví. Stres sa podpisuje pod príčinu mnohých chorôb, čo je zrejme to posledné, čo by ste si v takejto situácii želali.

Vďaka včasnej organizácii sa dokážete o mnoho vecí postarať už niekoľko mesiacov vopred. Môžete napríklad začať tým, že si ako prvé rezervujete miesto. Ďalej môžete pokračovať výberom šiat, aby ste neskôr nepanikárili v prípade, že neviete nájsť zrovna tie svoje vysnívané.

Ak budete systematickí a zariadite vopred čo najviac, budete sa cítiť menej unavení, nervózni a pridá vám to na psychickej pohode. Ponáhľanie sa vedie len k väčšej úzkosti.

 

NAPLÁNUJTE SI ČAS PRE SEBA

 Predsvadobný stres a úzkosť môžu spôsobiť bolesti hlavy, vyrážky na koži a iné fyzické problémy. Doprajte si od všetkého pauzu a vyhraďte si čas pre seba.

Ideálne je určiť si minimálne jeden deň v týždni bez plánovania a o svadbe nehovoriť. Rozumieme, že v tejto situácii nemyslieť vôbec na svadbu zrejme nebude jednoduché. Častokrát sa môžete pristihnúť pri tom, že v hlave počítate hostí a aranžujete kvety. Nenechajte sa podobnými myšlienkami rozhodiť, je to prirodzené. Skúste v takomto momente na chvíľu zastať, niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnuť a preorientovať Vašu myseľ na niečo iné.

Fyzická aktivita alebo cvičenie uvoľňujú stres vďaka endorfínom, ktoré zmierňujú bolesť a tiež Vám pomôžu zrelaxovať a zabudnúť na starosti.

Film, kniha, alebo vykonávanie činností, ktoré Vás bavia, sú overené triky k tomu, aby ste aspoň na chvíľu vypli tok myšlienok a zabudli na všetky povinnosti.

 

 

 PRESTÁVKA OD SOCIÁLNYCH MÉDIÍ

 Hoci sociálne médiá môžu byť užitočné pre inšpiráciu, priveľa času stráveného na svadobných profiloch Vám môže privodiť pocit preťaženosti. Stanovte si denný limit a vymedzte si časy, kedy máte dovolené prehliadanie sociálnych sietí a kedy nie. Nezabúdajte, že to, čo vidíte na internete, nereflektuje vždy iba realitu, preto nebuďte v otázke očakávaní na seba príliš drsní a nároční.

 

PRÍJEMNÝ ČAS S PARTNEROM

 Jedna vec je spoločné plánovanie svadby a druhá zasa trávenie kvalitného času vo dvojici s partnerom. Nedovoľte, aby Vás organizácia úplne pohltila - môže to spôsobiť viac škody ako úžitku. Naplánujte si spoločný obed, večeru, deň v kúpeľoch alebo zábavnú aktivitu, ktorá Vám pomôže odbúrať stres a upokojiť sa.

Je dôležité si pripomínať dôvody, pre ktoré ste sa rozhodli vojsť do spoločného manželstva.

V neposlednom rade majte na mysli, že aj napriek stresu a úzkosti prechádzate jedným z najkrajších momentov svojho života. Ak sa rozhodnete sústrediť sa na tento fakt namiesto negatívnych a stresujúcich vecí, zaplaví vás pocit vďaky a nadšenia. A budete lepšie pripravení zvládnuť akúkoľvek výzvu, ktorý vám pri plánovaní svadby príde do cesty.

 

https://bridee.online/dodavatelia 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok