Čakáte bábätko a vaša najlepšia kamarátka vám oznámila veľkú novinu, že sa ide vydávať? Určite ste si položili otázku, čo v prípade, ak vás pozve za svedkyňu či družičku. Nemajte obavy! Vďaka nášmu článku nemusíte pozvanie na svadbu odmietnuť.

Oblečenie a obuv

Aj keď vás na jednej strane môže vytáčať fakt, že na seba neoblečiete, čo si zaumienite, na druhej strane sa vám výber zúži - stačí sa obliecť do toho, čo na sebe reálne zapnete. Dnešný, rozmanitý svet módy však ponúka aj šaty šité na mieru tehotným ženám. Zväčša teda ide o voľné šaty ľubovoľnej farby, ktoré sú extra pohodlné na nosenie a nespôsobujú nepríjemné pocity v oblasti tehotenského bruška.

Nezabudnite svoj tehotenský outfit doladiť doplnkami, ktoré nie je potrebné prispôsobiť veľkosti tehotenského bruška - kabelka, dizajnové okuliare či šperky.

Čo sa týka topánok, asi vás veľmi nepotešíme. Pre tehuľky sú však ideálne baleríny či štýlové tenisky - rozhodne nie podpätky! Nohy sú totiž počas tehotenstva najviac namáhané, keďže nesú celú váhu vás, ale aj vášho dieťatka. Z toho dôvodu sa môže vyskytnúť opuch, ktorý by podpätky len zhoršili.

Ak chcete na svadbe zažiariť, obuv na podpätkoch či platforme odporúčame využiť len vo výnimočných, krátko trvajúcich momentoch. Preto si ich pokojne môžete vziať so sebou ako náhradnú obuv.

Pohyb

Veríme, že pohybu budete mať počas celého svadobného dňa až-až, keďže ako tehuľka musíte navštevovať toaletu minimálne dvojnásobne častejšie, ako predtým. Preto sa teda zameriame najmä na pravidelné striedanie polôh. Nezabudnite sa na to pripraviť a oblečte si niečo naozaj pohodlné, no zároveň štýlové.

Psychika

Vieme, že tehotenstvo nie je prechádzka ružovou záhradou. Častokrát ho sprevádzajú aj pochmúrne chvíle a psychická nevyrovnanosť. Kolísanie nálad, stres a svadobné prípravy vám to rozhodne neuľahčia. Jediné, čo vám môžeme v tejto chvíli odporučiť, je to, aby ste si so sebou vzali dostatočné množstvo hygienických vreckoviek.

 

Alkohol

Možno ďalšia zo situácií, ktorá dokáže tehotnú družičku na svadbe rozplakať - obmedzovanie. Nie je to ani tak o vlastnej vôli, ako o dobiedzaní odstatnými hosťami. Ak, nanešťastie, patríte medzi ľudí, ktorí nedokážu povedať NIE, myslite na dobro svojho dieťaťa a nechajte sa ponúknuť aspoň nealkoholickým šampanským.

Vychutnajte si to!

Každopádne, nikdy nie je dôvod na to, aby ste nemohli pozvanie na svadbu prijať. Preto sa držte našich overených rád! Tie vám celý proces rozhodne uľahčia, a vy si tak budete môcť užiť svadobnú hostinu čo možno najviac, bez väčších komplikácií.

 

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok