Ako iste viete, ľudí s rôznymi intoleranciami a potravinovými alergiami čoraz viac pribúda. Zvyšných 30 % ľudí, naopak, trápia rôzne zdravotné problémy, pre ktoré si nemôžu dovoliť jesť všetko zaradom. Preto nezabudnite myslieť na všetko a prispôsobte svadobný jedálniček každému zvlášť!

 

Prípitok

Ako svadobný prípitok odporúčame jednoznačne siahnuť po šampanskom. Nezabudnite však, aby farba šampanského dokonale ladila so svadobnou výzdobou. Preto, ak túto požiadavku vami vybrané šampanské nespĺňa, nezabudnite osloviť profesionálnych barmanov, ktorí vďaka dokonalému namiešaniu sirupov vykúzlia žiadané kontrasty farieb na mieru vašim požiadavkám.

Pre hostí, ktorí trpia závažnými zdravotnými problémami (napríklad vážnym ochorením pečene), vyberte nealkoholické šampanské, ktoré je chuťou takmer nerozoznateľné od toho pravého. Ak sa predsa len nájde niekto, kto šampanské veľmi neobľubuje, zvoľte kvalitné svadobné víno.

Predjedlo

Vyberať môžete buď zo studených alebo teplých jedál. Veľmi obľúbená je však v rámci predjedla ochutnávka čerstvého syra či konzumácia lahodnej, chrumkavej bagety, ktorej oblohu si môže každý prispôsobiť podľa svojho gusta. Zároveň však studeným predjedlom hostí potešíte, pričom na samotnú konzumáciu nebudete musieť vôbec čakať.

Bridee.online radí

Rozhodne to na svadbe nepreháňajte s kávou! Tá vás síce v rozumnom množstve povzbudí, časté pitie kávy však spôsobuje napríklad bolesti hlavy či tráviace ťažkosti, ktoré si so sebou na svadbu rozhodne brať nechcete.

 

 

Hlavné jedlo

Viete, aká polievka patrí medzi slovenskú svadobnú tradíciu? No predsa slepačí vývar s niťovkami! Pozor však na celiatikov, ktorým takéto rezancie rozhodne neprospejú - v takomto prípade siahnite radšej po klasickom zeleninovom vývare bez cestoviny.

Čo sa týka hlavného jedla, jeho oblohu by mala tvoriť taktiež z väčšej časti zelenina v kombinácii s ryžou a zemiakovou kašou. Ak ste si vybrali hlavný chod, ktorý pozostáva z omáčky, vopred sa pre istotu informujte, čím ju zahusťujú - predídete tak možným komplikáciám u hostí, ktorí sú sledovaní z dôvodu laktózovej intolerancie. Pre deti nezabudnite zvoliť kuracie nugetky, ktorými určite nepohrdnú.

V rámci hlavného chodu myslite naozaj na každého individuálne. Často sa stáva, že na svadbu pozývame aj, žiaľ, nevyliečiteľne chorých, ktorí teda musia mať jedálniček osobitne a starostlivo prispôsobený vlastným potrebám.

Rozmanitosť

Ak sa rozhodnete pre svadobný catering, nezabudnite využiť rozmanitosť tejto špičkovej služby, a to v podobe bufetov. Tie by mali pozostávať z rôznych druhov mäsa vrátane diviny, rozmanitých príloh vhodných pre každého a taktiež zaujímavými šalátmi, na ktorých si určite radi pochutnáte aj vy.

 

 

Formality

Svoje svadobné menu nezabudnite aj náležite sformalizovať. Využite svoju kreativitu, oslovte šikovného grafika a následne tlačiareň, vďaka čomu tak môžete hostí potešiť originálnym svadobným menučkom na mieru. Kvalitné spracovanie na neobyčajnom papieri rozhodne osloví aj toho najnáročnejšieho hosťa.

 

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady, Catering

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok