Klamali by sme, ak by sme tvrdili, že sa váš život po svadbe nezmení. Práve svadba prináša do života množstvo zmien, na ktoré je niekedy problém sa vopred pripraviť. Preto vás radi prevedieme manželským životom, aby ste si aspoň z časti dokázali predstaviť, čo vás čaká a neminie.

Priezvisko

Už v deň svadby sa ženám ako prvé (väčšinou) zmení priezvisko. Aj keď je pre niektoré z nich problém si ho zapamätať, mali by ste sa to čím skôr naučiť. Pod novým menom už však budete evidované všade - na úradoch, u lekára, dokonca aj v nových dokladoch, ktoré si musíte čo najskôr zmeniť.

Sloboda

To sa mení okamihom, ako vzájomne vyslovíte svoje “áno”. Sobášom sa totiž nemení len vaše priezvisko, bydlisko či šperk na prstenníku ľavej ruky, ale aj stav. Váš život už totiž nebude o “ja”, ale “my”.

Nikdy však nedovoľte, aby vás manželský zväzok akýmkoľvek spôsobom obmedzoval či dusil! Vždy by ste mali mať slobodu napríklad v záľubách, práci či vo vyjadrení vlastného názoru, ktorý by mal byť v šťastnom manželstve aj rešpektovaný.

Bývanie

Či už sa rozhodnete prevziať zodpovednosť a zohnať si vlastné bývanie, alebo ste sa dohodli na spoločnom bývaní u svokrovcov, každopádne vás čaká zmena. Zmena, ktorá je zväčša príjemná, ale môže so sebou prinášať aj isté nepríjemnosti. Každopádne, podstatná je adaptácia a zabezpečenie základných sociálnych potrieb tak, aby ste si vo svojom novom dome či byte dokázali predstaviť aj výchovu detí.

 

Deti

A nielen tie, ale aj budovanie nového spoločného života, finančné starosti, bývanie, atď - to všetko vyžaduje istú dávku zodpovednosti. So zodpovednosťou sa spája aj sloboda, pričom väčšinu svojho života po svadbe obetujete výhradne pre dobro svojej rodiny.

Kompromisy

Najprv si nastavte určité priority a sledujte, či to vo vašom manželstve príliš neškrípe. Ak áno, budete musieť spoločne čeliť rôznym výzvam, až kým sa napokon dohodnete na zlatej strednej ceste tak, aby bola spokojná každá zo strán. A presne o tom je manželstvo - kompromisy.

 

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok