Svadobná hostina sa nezaobíde bez svadobného daru. Svadobný dar predstavuje poďakovanie za pozvanie na svadbu a pohostenie na hostine. Aký svadobný dar vybrať pre novomanželov?

 

Netradičné svadobné dary

Svadobní hostia častokrát siahajú práve po netradičných svadobných daroch, vďaka čomu je veľká pravdepodobnosť, že mladomanželia dostanú niečo, čo ešte nik predtým. Poradíme vám, po čom siahnuť tak, aby ste novomanželov úprimne potešili.

Torta

Nemáme na mysli klasickú, jedlú tortu. Ak máte šikovné ruky alebo niekoho takého poznáte, pokojne mladomanželom darujte originálnu tortu z uterákov. Táto torta predstavuje unikátny svadobný dar, pričom sa uteráky vždy v každej domácnosti zídu. Pre ešte väčšiu radosť z torty odporúčame využiť personalizované uteráky.

Tento trend sa stal obľúbený najmä medzi čerstvými mamičkami, kedy ich po návrate z pôrodnice čakala torta z plienok. Rovnako sa tieto umelé torty využívajú pri krstinách či iných oslavách, medzi ktoré patrí aj samotná svadba.

Fotobúdka

Pokiaľ máte istotu, že nik z pozvaných hostí doposiaľ fotobúdku neobjednal, máte jedinečnú príležitosť využiť to! Medzi najväčšie výhody fotobúdky patrí možnosť okamžitej tlače vytvorených fotografií, a to v ľubovoľnom množstve.

Kúsok prírody

Medzi netradičné svadobné dary patria aj rôzne voľnočasové aktivity, ktoré predovšetkým slúžia na originálne spečatenie lásky novomanželov. Radíme sem napríklad vypúšťanie holubíc, motýľov alebo lampiónov šťastia, čo svadbe určite dodá očarujúcu atmosféru.

 

 

Originalita

Originálnych svadobných darov nikdy nie je dosť, preto sme pre vás vybrali tie naj!

Oblečenie

Sem patrí napríklad personalizované tričko pre novomanželov, ktoré môže byť v rozumnej miere aj vtipné. Na trhu však nájdete aj ponožky, náramky či dokonca hrnčeky, ktoré sú medzi novomanželmi veľmi obľúbené. Každým dúškom si tak budú pripomínať svadobný deň, ktorého súčasťou budete aj vy.

Spoločenské hry

Konkrétne tým narážame na párty hry, do ktorých sa budete môcť s novomanželmi pustiť hneď počas svadobnej hostiny. Obľúbené sú napríklad šípky, človeče, napi sa alebo fľaša. Vďaka spoločenským hrám budete mať o zábavu postarané! 

 

 

Osobné svadobné dary

Nie je nič lepšie ako spojiť netradičnosť a originalitu do osobného svadobného daru. Vďaka tejto naozaj jedinečnej kombinácii budú snúbenci na svoju svadbu ešte veľmi dlho spomínať.

Rastliny

Počuli ste už napríklad o riasových guliach? Alebo o tom, že z väčšiny e-shopov na slovenskom trhu je možné kúpiť semienko štvorlístka? Takýmto jedinečným darčekom úprímne vyjadríte radosť z lásky snúbencov, ktorí vám za to budú nadosmrti vďační.

Finančný dar

Ideálna voľba, ak naozaj neviete, čím obdarovať novomanželov, nakoľko ich poznáte až príliš dobre a viete, že všetko potrebné už majú. Nezabudnite na kreativitu a finančný dar im venujte buď vo forme finančnej injekcie alebo obrazu (napríklad preložením šiestich 10 euroviek tak, aby boli viditeľné len nuly, dokážete vytvoriť 1 milión).

POZOR! Na svadbu rozhodne nepatria žreby či iné formy neistého peňažného daru!

Láskyplné dary

Sem patria rôzne moderné dary pre zaľúbené páry, ktoré sú obzvlášť vhodné na svadbu. Siahnuť môžete napríklad po stieracom plagáte s rôznymi aktivitami pre manželov, vysadení dvoch stromčekov alebo hviezdnej mape.

Ak chcete mať pred výberom svadobného daru istotu, prečítajte si náš článok, v ktorom sa dozviete, aké svadobné dary sú, naopak, nevhodné.

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok