Stále tá istá otázka - čo darovať novomanželom? Zamysleli ste sa však aj nad tým, akým svadobným darom sa, naopak, vyhnúť?

Mnohí zo svadobných hostí preferuje darovanie finančnej čiastky formou obálky, čo nie je vôbec zlé. Ak však patríte medzi tých, ktorí uprednostňujú materiálny dar v rámci pamiatky, čítajte pozorne! Prezradíme vám, čomu sa pri výbere vhodného svadobného daru vyhnúť.

 

Stierací žreb

Ide o formu peňažného daru, ktorý však vo výsledku nemusí priniesť nič. Na druhej strane však so sebou žreby prinášajú len množstvo neporiadku a znečistené šaty aj ruky. Žreby sú výhradne o šťastí a zatiaľ sa nestalo, aby každý z podarovaných žrebov, bol výherný.

Bridee.online odporúča

Nie je nič lepšie, ako riadiť sa podľa zoznamu želaní mladomanželov. Vďaka nemu sa nemusíte báť odmietnutia či znechutenia z vášho daru. Je však potrebné dohodnúť si s blízkymi plán nákupu, aby sa predišlo neželaným (duplicitným) darom.

Kvet

A teraz vážne. O svadobnú dekoráciu vrátane kvetov sa zväčša starajú práve snúbenci, čo znamená, že po hostine pripadá všetko taktiež im. Nedajbože, ak chystajú obrovskú oslavu vo veľkolepej sieni, v ktorej každý kútik bude zahalený najmä kvetmi. Verte nám, už len s tými kvetmi budú mať naozaj čo robiť, preto im viac naozaj netreba.

Mnohé z kvetov, ktoré mladomanželia od svojich hostí obdržali, neraz z dôvodu nedostatku miesta skončili na hroboch. V tom lepšom prípade sa vám darovaný kvet jednoducho vráti.

 

Obraz

Či už premýšľate nad výtvarným umením alebo plánujete zadovážiť rám, do ktorého vložíte fotografie snúbencov, máme na vás jednu prosbu - nerobte to! Aj keď sa to na prvý pohľad môže javiť ako perfektný a originálny tip na dar, vo väčšine prípadov práve tie končia niekde medzi haraburdami na povale či v pivnici. Skutočnosť, že váš dar nie je novomanželom denno-denne na očiach, by vás mohla hlboko raniť.

Torta

Nie, s tortou si naozaj nemusíte robiť starosti! Až 99 % novomanželov si svoju svadobnú tortu už vopred a s obrovskou radosťou zadovážilo. Dôvod, ktorý výslovne zakazuje dodatočné torty na svadbe je štýl. Ten skoro nikdy neladí so svadobnou výzdobou a preto bude najlepšie, ak si nervy a peniaze v rámci objednávania torty jednoducho ušetríte.

Rôzne darčekové predmety

Gýč, ktorého je potrebné sa raz a navždy zbaviť. Či už uvažujete nad vtipným alebo praktickým darčekovým predmetom, nezabúdajte, že vo väčšine prípadov nemajú darčekové predmety žiadnu hodnotu (najmä z dlhodobého hľadiska). Patria sem napríklad kozmetické kazety, ploskačky, zapaľovače či rôzne balíčky prvej pomoci.

Elektrospotrebiče

Pozor! Elektrospotrebiče sú vhodné len v prípade, ak sa novomanželský pár sťahuje do vlastného. V tejto situácii vám budú vďační za ponorný mixér, kuchynský robot či kávovar. Háčik je však v životnosti.

Spravidla je priemerná životnosť domáceho spotrebiča odhadovaná na 2 roky. Následne väčšinou končí na skládke odpadu. Avšak, šikovní manželia si dokážu jednoducho zadovážiť náhradné diely a takýto spotrebič naďalej bezchybne využívať.

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok