Milovníci zvierat sa nás mnohokrát pýtajú, či je možné zakomponovať do svojej svadby aj svojho domáceho miláčika. Poznáme jednoznačnú odpoveď!

Aj keď to na našich svadbách nie je zvykom, zvieratá sa na nich začínajú čoraz viac objavovať. Nejde však výhradne o spestrenie svadobnej atmosféry, ale aj o nádherné spomienky na milovaného domáceho maznáčika. Zakomponujte ich preto do svojej svadby aj vy! My vám s tým veľmi radi pomôžeme.

 

Zvieratá najčastejšie sa vyskytujúce na svadbe

Predovšetkým sú to kone. Každý druhý novomanželský pár uprednostňuje rozprávkovú svadbu, preto využívajú kone ako originálnu súčasť cih svadby. Kone sa predovšetkým využívajú na fotografie či prevoz hostí a novomanželov, napríklad na svadobnú hostinu.

V zahraničí, ale aj na Slovensku sme sa stretli napríklad s holubicami, ktoré sú v páre vypustené po samotnom obrade na znak mieru a lásky v manželskom zväzku. Niektoré romantické páry preferujú aj motýle, pričom miesto na svadbu vyberajú práve v botanickej záhrade.

Svadba predstavuje udalosť, kedy sa máte cítiť najšťastnejšie vo vašom živote! Preto nie je jasne určené, aké zviera je a nie je na svadbu vhodné. Mnoho zahraničných párov si na svoju svadbu doprialo napríklad lamy či tučniaky, čím tak daná svadba nadobudla nový rozmer.

Čo musí spĺňať zviera, aby sa mohlo zúčastniť svadby?

Existujú isté kritériá, ktoré by malo zviera spĺňať tak, aby sa predišlo akýmkoľvek neželaným situáciám, prinajhoršom až ohrozeniu bezpečnosti osôb. To, či je váš maznáčik vhodný na svadbu, vám napovedia naše stručné vlastnosti, ktoré by malo svadobné zvieratko rozhodne mať.

 1. Mierumilovnosť - každé zviera, ktoré sa rozhodnete vziať na svadbu so sebou, by malo byť mierumilovné. Agresívne plemeno psa radšej nechajte doma, alebo využite možnosť náhubku.

 2. Odvaha - zviera by malo byť v prvom rade zvyjnuté na väčší počet osôb, hlasnú hudbu či na pobyt vonku. Napríklad mačky, ktoré sú prevažne chované v byte, majú panický strach z vonkajšieho prostredia.

 3. Upravenosť - áno, aj zvieratko je potrebné “nastajlovať” tak, aby spĺňalo svadobné požiadavky a dokonale ladilo so štýlom samotnej svadby.

Nezabudnite sa však vopred informovať vo vami zvolených svadobných priestoroch, či majú zvieratá povolený vstup. Mnoho ľudí na tento detail často zabúda a napokon sa situácia len zbytočne skomplikuje.

 

 

Zviera ako jedinečný prvok svadby

Zviera na svadbe nemusí výhradne predstavovať oživenie či dekoráciu, ale aj veľmi nápomocného spoločníka - takzvanú zvieraciu družičku. Využiť ho preto môžete napríklad na nosenie obrúčok či ako oznamovateľa o príchode nevesty/ženícha, a to vo forme na zvierati pripevneného oznamu.

Je dokonca potvrdené, že zvieratá na svadbe pôsobia antistresovo, čo vám v takýto veľký deň určite len prospeje. Tak neotáľajte a využite túto jedinečnú príležitosť, ktorá sa už nikdy opakovať nebude!

Všetko si však nezabudnite vopred nacvičiť tak, aby to počas vašej veľkolepej svadby dopadlo všetko na jedničku - jednoducho to svojho člena vašej novej rodiny naučte!

Svadobná príprava zvieraťa

Ak plánujete svoj svadobný deň prežiť v spoločnosti svojej dlhosrstej kólie či perzskej mačky, nezabudnite na kvalifikované psie salóny! Navoňaná a dokonale vyčesaná srsť s profesionálnou starostlivosťou v rámci svadobných príprav okúzli každého z vašich hostí, ako aj vás samotných.

Ak váš maznáčik dovolí, môžete ho dodatočne ozdobiť štýlovými doplnkami, akými sú napríklad obojky s kamienkami či svadobný oblek/svadobné šaty ušité presne na mieru potrebám vášho zvieratka.

 

 

Doplnky pre zvieratá, ktoré na svadbe nesmú chýbať

Pes

 • obojok s reflexnými prvkami;

 • náhubok (ak ide o väčšie plemeno);

 • hygienické vrecká pre psy;

 • vodítko;

 • pochúťka;

 • misky.

Mačka

 • prepravka;

 • podstieľka;

 • misky;

 • podľa možností postroj s vodítkom.

 

Bez ohľadu na to, aké zviera si so sebou na svadbu prinesiete, je nevyhnutné po celú dobu zabezpečiť pravidelný prísun čerstvej pitnej vody a granúl či inej vhodnej potravy!

 

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok