Nie, nie je to len o sviatkoch či iných významných dňoch, akým je napríklad Valentín. Lásku je potrebné prejavovať vždy a v rozumnej miere tak, aby sa ani jeden z manželov necítil opustený či dokonca nemilovaný! Ale ako?

 

Bozky

Dokonalý prejav lásky, ktorý vám zároveň zadováži aj pevné zdravie! Bozky totiž posilňujú obranyschopnosť organizmu, a to najmä dôsledkom výmeny nielen telesných tekutín, ale aj baktérií, ktoré bežne žijú v ústnej dutine človeka.

Náklonnosť a pocity, ktoré pri bozkávaní prežívate, priaznivo vplývajú na uvoľňovanie takzvaných hormónov šťastia, medzi ktoré patrí napríklad sérotonín. Sérotonín je známy najmä tým, že zaháňa negatívne myšlienky a dokonca dokáže liečiť depresiu či panickú poruchu. Preto sa ľudovo nazýva aj hormónom šťastia.

Aktivity

Výlety, prekvapenia, raňajky do postele, kytica ruží - niekedy aj obyčajný keks z lásky znamená pre toho druhého veľmi veľa, najmä to, že na neho vždy myslíte a chcete mu robiť radosť až do konca svojich dní.

Medzi najobľúbenejšie aktivity medzi manželmi si prvé miesto aj po rokoch manželstva drží zbožňovaná masáž, pričom umývanie riadu či iná výpomoc v kuchyni je až na druhom mieste.

 

 

Záľuby

Nie je nič lepšie, ako keď sa nájdu ľudia s rovnakými záujmami. Či už spolu zdieľate prácu v IT, jazdu na koni alebo tenis, ide predovšetkým o spoločné trávenie času, čo rozhodne vašu lásku posilňuje aj po svadbe.

Pozor si však dávajte na prílišné trávenie času spolu! Všetkého veľa škodí, pričom sa môže stať, že si skôr či neskôr začnete liezť na nervy.

Priestor

Každý z nás potrebuje istú dávku slobody. V každom vzťahu je preto prvoradá dôvera, vďaka ktorej sa vyhnete nepríjemným pocitom podozrievavosti a prenecháte partnerovi voľnú ruku. Verte, že vaša drahá polovička vám to oplatí na svojej spokojnosti a vďačnosti. Dodáte jej tak pocit, že ste naozaj to, čo celé roky hľadala, až napokon našla - lásku svojho života.

 

 

Čas

Zo všetkého najviac je potrebné ceniť si váš čas. Čas je niečo, čo už nikdy nevrátite späť, v čom tkvie aj jeho samotná hodnota - je neoceniteľný a nenahraditeľný. Pretože práve venovanie a obetovanie svojho času prináša ovocie vo forme večného, harmonického manželstva.

 

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok