Organizácia svadby zahŕňa aj zistenie si najnovších trendov, ktoré z nej urobia vkusnú ceremóniu, kde sa všetci budú cítiť príjemne. V tomto blogu vám preto prinášame najhorúcejšie svadobné trendy pre rok 2023, ktoré vás inšpirujú k naplánovaniu čo najdokonalejšieho svadobného dňa.

 

Exteriér a zeleň

 Tento trend nie je žiadnym prekvapením. Oslavy lásky na čerstvom vzduchu kraľujú rebríčkom popularity už mnohé roky a zdá sa, že to tak bude aj naďalej. Hlavnými hrdinami sú rastliny, kvety, oblúky, markízy, vintage nábytok či relaxačné kútiky v prírodnom zátiší. V záujme vytvorenia harmónie sa odporúča použiť tóny ako zemitá, zelená, olivová, béžová a sivá. Ak je k exteriéru pripojený aj interiér, dekoratívne detaily v rovnakom duchu by sa mali nachádzať aj vnútri – vždy s dôrazom na podčiarknutie prírodného prostredia a spojenia týchto dvoch svetov.

 

     

 

 Ručné výrobky ako dekorácie

 V snahe vytvoriť atmosféru s prepojením na lokálnu kultúru sa presadzuje trend využívania tradičných výrobkov a ručnej práce. Detaily ako ručne maľované sviečky, bavlnené papiere, atramentové písmo, jednoduché ľanové obrusy, nite, prírodné textúry a originálne kvetinové inštalácie.

 

 

Neónové svetlá a dym

 Príjemným kontrastom k prírodným ozdobám sú neónové svetlá, lasery, dym a trblietavé dekorácie, ktoré naplnia tanečný parket radosťou a farbami. Vytvárajú tiež perfektné fotogenický priestor a skvelú atmosféru okolo dídžejov, kapiel či hudobných skupín.

 

 

Farby

 Dôležité je, že  by svadba mala celá farebne ladiť. Je preto potrebné prispôsobiť vašu farebnú škálu priestorom a výzdobe. Čo zostáva nemenné je, že celá vizáž by mala byť prispôsobená jednej téme. Aj v nadchádzajúcom roku bude stále platiť pravidlo - v jednoduchosti je krása.

 

 

 Osvetlenie

 Osvetlenie je jedným z najdôležitejších prvkov pri vytváraní atmosféry, ktorá vás pohltí. Je to dekoratívny prvok so schopnosťou dodať svadbe vlastný unikátny štýl. Aj budúci rok budú populárne sviečky - ako ozdoby na stôl, dekorácie do interiéru a exteriéru. Mikrosvetlá, závesné svietidlá, visiace žiarovky a krištáľové prvky. Nahrádzajú umelé osvetlenie a kabeláž, nakoľko sú bezdrôtové a môžu splynúť s akýmkoľvek priestorom bez estetického rušenia.

 

 

 Návrat k minimalizmu

 Podľa návrhárov sa v roku 2023 v oblasti výzdoby zameriame na jednoduchší dizajn. Hlavným farebným tónom je tradičná biela - od obradu až po recepciu. Takéto nastavenie sa môže týkať oblúka, kytíc, oblečenia, potlače, či celkového dizajnu. Nebudú sa používať veľmi preplnené stoly, ale minimalistická výzdoba s niekoľkými kvetmi a tón v tóne farebnou paletou.

  

 

Personalizované koláče a torta

 Osobité, prírodné a umelecké návrhy budú v súlade s atmosférou podujatia. Trendy torty budú mať väčšinou menšie rozmery, s veľkým množstvom detailov v ich vypracovaní a prezentácii. Zákusky sú čerešničkou na torte dekóru, nakoľko kráčajú ruka v ruke s tónom celej svadby.

 

                                                                                             

 

  Aby sme to v jednoduchosti zhrnuli - v roku 2023 budú triumfovať dekorácie evokujúce prírodu, ručne vyrobené prvky, minimalizmus a jemné, elegantné osvetlenie. Hlavný cieľ však zostáva nemenný - pohodlie nevesty, ženícha i hostí a maximálna zábava počas celej udalosti.

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Nové trendy, Výzdoba a dekorácie

Prečítajte si podobné články

Nové trendy, Svadobné šaty
Trendy svadobných šiat na rok 2023

 ÁNO. Jednoduché slovo, ktoré znamená tak veľa. Plánujete povedať to svoje tento rok? Potom viete, koľko ďalších ,,áno” potrebujete urobiť pri výbere jednotlivých služieb. Každý rok prináša neustále...

Prejsť na článok
Nové trendy
Farby roku 2023!

 Svadby sú tradične plné svetlých odtieňov s prevahou bielej, pastelových a jemných citrusových tónov. Avšak existuje široká škála ďalších farieb, ktoré môžu dodať udalosti originálny nádych.  Tipy na...

Prejsť na článok
Nové trendy, Svadobná torta a sladké
Aké svadobné torty sú trendy v roku 2023?

Svadobný deň by mal byť jeden z najkrajších vo vašom živote. Svadba nie je len o výbere svadobných šiat, pekného miesta na svadbu či fotografa, ale aj o výbornej zábave...

Prejsť na článok