Neraz sa stáva, že sa nevesta vydáva práve počas tehotenstva. Ideálne však je, ak tehotenstvo prebieha bez komplikácií a tak si to môžete pokojne dovoliť. Ako vyzerať dobre a čomu sa vyhnúť vám radi prezradíme!

Čoraz častejšie sa stretávame s prípadmi, kedy žena otehotnie ešte pred samotným sobášom. Kedysi to bolo inak, dnes je to pomaly pravidlo. Každopádne, v rámci svadobných príprav je potrebné myslieť na všetko tak, aby celý priebeh vášho dňa prebehol aj bez tých najmenších komplikácií.

 

Výber šiat

V rámci výberu svadobných šiat pre tehotnú nevestu existuje jedno jediné pravidlo - svadobné šaty vyberajte v predstihu! Tehotenské bruško rastie každým dňom, preto je namieste rozhliadnuť sa po voľných, 100 % prispôsobivých šatách. Čo sa týka šiat, ideálne obdobie na svadbu v tehotenstve je maximálne do 4. mesiaca tehotenstva, kedy ešte nie je potrebné siahať po špeciálne upravených šatách.

Dôraz je potrebné klásť aj na samotný strih svadobných šiat! Poraďte sa preto so skúsenou krajčírkou, ktorá vám pomôže s výberom najvhodnejších šiat práve pre vás. Avšak v predstihu!

Pozor na obuv!

Väčšina žien (najmä vo vyššom štádiu tehotenstva) máva opuchnuté nohy. V takomto prípade zabudnite na podpätky, a to aj z dôvodu bezpečnosti. Pri výbere vhodnej svadobnej obuvi myslite predovšetkým na komfort a vkus. Topánky na svadbu vyberajte čo možno najbližšie k termínu svadby, pričom sa vaše nohy môžu zmeniť zo dňa na deň!

 

 

V rámci možností

Účasť tehuľky na svadbe len za predpokladu, že je všetko v poriadku. Tým teda máme na mysli vyhýbať sa svadbe, pokiaľ trpíte rannými nevoľnosťami aj počas dňa, máte rizikové tehotenstvo alebo trpíte predčasným otváraním sa - to všetko predstavuje zvýšenú opatrnosť, preto nie je svadba za týchto okolností najlepší nápad.

Prispôsobte sa

Táto časť je určená pre nevesty, ktoré plánujú termín svadby poblíž termínu pôrodu. Samotní lekári však z veľkej časti odporúčajú takúto svadbu preložiť. Keď už, plánovať svadbu je potrebné práve zhruba 2 mesiace pred termínom pôrodu, nikdy nie neskôr!

Veľký otáznik však visí nad samotnými okolnosťami a najmä nad predstavami o ideálnej svadbe. Pokiaľ patríte k jedným z mála ľudí, ktorí plánujú svadbu len v kruhu najbližších (do max. 10 ľudí), svadbu je v takomto prípade možné zrealizovať aj v ôsmom mesiaci tehotenstva. V opačnom prípade svoj sobáš a následnú svadobnú hostinu pre istotu odložte!

 

 

STOP alkoholu!

Ide o obzvlášť náročnú úlohu, najmä, ak ste ešte len v začiatkoch tehotenstva a vaši hostia o ňom nevedia - prvý prípitok, ktorý odmietnete, im určite naznačí, že sa niečo deje. Preto je namieste vopred oboznámiť čašníkov, aby vám nenápadne namiešali špeciálny, nealkoholický drink. Na druhej strane, oznámenie tak veľkej udalosti počas svadby vašim najbližším vašej svadbe určite dodá jedinečnosť a nezabudnuteľné spomienky!

Stres

Niektorí svadbu považujú za príliš stresujúci deň, ktorý by mohol bábätko v brušku ohroziť. Netvrdíme, že to tak nie je, avšak existuje kopec možností, vďaka ktorým sa bezpečne a s čistým svedomím môžete svadby počas tehotenstva zúčastniť.

Ak sa teda chcete účinne vyhnúť stresu, nezabudnite si vašu svadbu poriadne naplánovať a využite cateringové služby, ktoré vás ušetria od mnohých stresujúcich povinností v rámci priebehu svadobnej hostiny.

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok