Máte pocit, že ste konečne stretli tú pravú? Plánujete ju požiadať o ruku? Poradíme vám, podľa čoho vyberať zásnubný prsteň!

Každá žena túži po dokonalej žiadosti o ruku ako z rozprávky. Preto nezabúdajte, že tento deň by mal byť perfektný, s čím súvisí aj výber samotného zásnubného prsteňa. Ako ho teda vybrať?

 

Symbolika zásnubného prsteňa

Logicky, zásnubný prsteň na ruke ženy dáva znamenie pre okolie, že táto je už oficiálne zadaná a blíži sa k sobášu. Hlbšia symbolika zásnubného prsteňa tkvie v 4 znakoch:

  • dar - prsteň je darovaný osobe, s ktorou chcete prežiť zvyšok života;

  • sľub - sľub ženy, že svoje “áno” aj dodrží;

  • kruh - symbolika kruhu tkvie v jeho nekonečnosti a dokonalosti = presne tak má vyzerať pravá láska;

  • dedičstvo - v niektorých krajinách sa zásnubný prsteň dedí z generácie na generáciu.

Žena by ho mala nosiť na prstenníku ľavej ruky (po svadbe na prostredníku, aby vynikla obrúčka) - prstenník je totiž priamo prepojený so srdcom.

Veľkosť

Pri troške šikovnosti to hravo zvládnete aj sami. Partnerke nenápadne vezmite prsteň, ktorý však nosí pravidelne a výhradne na ľavom prstenníku. Ten si odmerajte buď na základe tabuliek bežne dostupných na internete alebo navštívte najbližšie klenotníctvo. V najhoršom prípade sa obráťte na jej blízke priateľky či rodinu.

Ak má byť tento deň nezabudnuteľný, musíte trafiť veľkosť! Zároveň vám to do budúcna ušetrí ďalšie starosti a peniaze, pričom by ste v opačnom prípade museli riešiť výmenu či úpravu.

 

 

Rozpočet

Všetko je o dôslednom plánovaní. Myslite na to, že zásnubami to nekončí - čaká vás ešte jeden, omnoho väčší deň, ktorý taktiež nebude zadarmo. Na druhej strane, keďže ide o prsteň, ktorý si vaša budúca manželka ponechá navždy, oplatí sa investovať do zlata - v akej miere, už závisí len od vášho rozpočtu.

Starostlivo stanovený rozpočet vám následne ušetrí množstvo času pri výbere zásnubného prsteňa, keďže budete istým spôsobom limitovaní.

Ako vyberať a na čo si dať pozor?

Mnohí sa boja vyberať zásnubný prsteň sami, iným to zase až taký problém nerobí. Všetko má svoje pre a proti, preto čítajte ďalej a dozviete sa, ako a s kým vybrať dokonalý “snubák”.

Zásnubný prsteň riešite na vlastnú päsť

Odvážny muž zvyčajne koná na vlastnú päsť - predsa sa z neho čoskoro stane naozaj muž! Ak si stojíte za tým, že idete do toho, vopred a v pokoji si spíšte drobný plán, ktorého obsahom bude:

  • partnerkin doposiaľ obľúbený typ prsteňa;

  • či uprednostňuje partnerka kamienky alebo perly;

  • farby a celkový štýl obľúbených šperkov vašej polovičky.

Odpovede na tieto otázky vám napovedia, do čoho ísť/neísť. Zároveň tieto informácie určite pomôžu aj personálu v klenotníctve, ktorý pre vás následne jednoduchšie vyberie ten pravý zásnubný prsteň.

Prsteň chcete vyberať spolu s pomocníkom

Pokojne vezmite kamaráta či iného blízkeho človeka, ale najmä dôveryhodného, ktorý vašej nič netušiacej polovičke vaše tajomstvo neprezradí. Sto ľudí, sto chutí, preto vám spoločnosť pri výbere zásnubného prsteňa určite neuškodí. Môže vám byť dokonalou pomôckou pri inak náročnom rozhodovaní sa.

A čo prekvapenie?

Viete, že vybrať zásnubný prsteň môžete pokojne aj so svojou budúcou manželkou? Aj keď to nie je zvykom, čoraz viac párov si vďaka spoločnému výberu užijú množstvo zábavy a odnesú si tie najkrajšie spomienky. Zároveň tak pôjdete na istotu, čiže prsteň bude určtie vhodný, a to ako veľkosťou, tak aj vzhľadom. Čo už však pod kontrolou mať nebudete, je rozpočet.

 

Odborné poradenstvo

Myslite na to, že vždy sa môžete obrátiť na profesionálov, ktorí vám iste radi s výberom dokonalého zásnubného prsteňa pomôžu. Táto vedomosť zvykne ľudí upokojiť, vďaka čomu skôr vyberú správny prsteň a bez stresu. V opačnom prípade to nemusí dopadnúť práve najlepšie.

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady, Šperky a doplnky

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok