Svadba sa vyznačuje nielen svojou veľkoleposťou, ale aj dokonalým vzhľadom, a to ako ženy, tak aj muža. Dbajte preto o správnosť výberu obleku a držte sa istých zásad, vďaka ktorým svojim výberom nič nepokazíte.

 

Oblek na svadbu vyberajte v predstihu

Na výber máte z troch možností:

  • oblek si môžete kúpiť,

  • svadobný oblek sa dá, rovnako ako svadobné šaty pre nevestu, požičať,

  • šikovné ruky krajčíra vám dokážu ušiť dokonalý oblek na mieru.

Každá z týchto možností však vyžaduje istý čas. Logicky, najrýchlejšiu voľbu predstavuje zadováženie si obleku práve jeho požičaním. Jednoducho prídete, premeriate, zvolíte farbu, strih a je to! Ide zároveň o najekonomickejšie riešenie v rámci výberu obleku, na ktorý pamiatka vám zostane, žiaľ, len na fotografiách.

Druhou možnosťou je kúpa. Takýto oblek sa väčšinou (nie vždy) zvykne ponechať na pamiatku - neposúva sa ďalej, maximálne v rámci rodiny. Pri kúpe však potrebujete poznať svoju veľkosť a tvar tela tak, aby ste správne vybrali strih, dĺžku a veľkosť kupovaného obleku. Keďže ide niekedy o zdĺhavejší proces, kúpa predstavuje časovo náročnejšiu voľbu - najviac však týždeň.

Oblek na mieru predstavuje luxus, ktorý na inzertných fórach nenájdete. Takýto oblek si budete strážiť ako oko v hlave, zároveň z vás však vykúzli neodolateľného muža, či už ste ženích, svedok alebo hosť. Kvalitné šitie svadobného obleku na mieru trvá zhruba niekoľko týždňov až mesiac, preto hovoríme o časovo najnáročnejším obstaraním obleku.

 

 

Nezabudnite!

Ku každému obleku prislúchajú aj nevyhnutné svadobné doplnky. Taktiež by ste nemali zanedbať svadobný účes, ktorý len podčiarkne vašu mužnosť, ktorú nadobudnete vybraním toho pravého obleku.

Oblek podľa farby

Modrá

Modrá farba (najmä kráľovská modrá) je odpradávna považovaná za symbol dôveryhodnosti, čo sa na svadbu určite hodí, či už ste ženích alebo hosť. Na trhu však nájdete aj pastelovú modrú, ktorá je v rámci kombinovania outfitu poddajná a na okolie pôsobí s jemnosťou. Na počudovanie sa k modrému obleku hodia hnedé topánky.

Sivá

Jemná sivá vyžaruje originalitu. Naopak, tmavá šedá predstavuje vážnosť, ktorá sa hodí na svadbu vo vyššej spoločnosti.

Hnedá

Svetlá hnedá predstavuje luxus, s ktorým sa v rámci slovenských svadieb nestretávame každý deň. Hnedý outfit dokonale oživíte zlatými hodinkami či manžetovými gombíkmi a bielou košeľou.

Čierna

Mužmi najčastejšie volená farba obleku, ktorý sa jednoducho kombinuje s akoukoľvek farbou, a aj po svadbe je možné využiť ho na akúkoľvek inú príležitosť. Čierny oblek symbolizuje vysokú formálnosť, podľa ktorého by sa mala správať aj vaša svadobná spoločnosť.

Oblek pre svadobného hosťa

Aj hosť by mal svojím oblekom vyjadriť počesť novomanželom na ich svadbe, a to práve starostlivo zvoleným oblekom. Dbajte však na to, aby ste nevyzerali lepšie, ako samotný ženích. Eleganciu vášho obleku dokonale podčiarknete aj správnou košeľou, ktorá na svadbe za žiadnych okolností nesmie chýbať, najlepšie v svetlých farbách.

 

 

Výber svadobného obleku podľa ročného obdobia

Teplé obdobie

Začneme letnými mesiacmi, kedy sa zvykne usporadúvať najviac svadieb vôbec. Tu sa preto hodí svetlejší farebný odtieň pánskeho svadobného outfitu. Počas tropického svadobného dňa sa budete cítiť príjemne v obleku vyrobeného zo zmesi vlny a hodvábu, pričom tak určite oceníte termoregulačnú schopnosť týchto tkanín.

Chladné obdobie

Zima je menej obľúbeným ročným obdobím, kedy Slováci zvažujú sobáš, ale nie je to nemožné. Voľte preto kvalitné materiály stavané do chladnejšieho počasia. Medzi také patrí bavlna, ale aj vlnený mohér. Najviac sa do sychravého prostredia hodí oblek tmavej farby, napríklad tmavomodrý či čierny.


V rámci ideálneho doplnku nezabúdajte na dáždnik, ktorý z vás spraví gentlemana, ktorý myslí na všetko.

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady, Oblek na svadbu

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok