Svadba je jedna z najkrajších udalostí v živote každého človeka. Keďže aj svadobný deň má len 24 hodín, oplatí sa investovať do spomienok, ktoré vás budú aj naďalej sprevádzať po celý život.

Prečo sa oplatí mať na svadbe fotografa a kameramana?

Aj keď sú mnohí presvedčení o tom, že im zo svadby postačia nekvalitné fotografie či videá zo svadby zachytené smartfónom, opak je však pravdou. Profesionálny kameraman či fotograf je známy najmä svojou dlhoročnou praxou, čo sa na finálnych výsledkoch rozhodne odzrkadlí.

Ak chcete ušetriť, čo sa v rámci jedinečných spomienok veľmi neoplatí, môžete si vopred naplánovať a vyhradiť len určitý čas, kedy fotografické či video služby budete naozaj potrebovať.

Kedy začať s hľadaním svadobného fotografa/kameramana?

Nie nadarmo sa svadba plánuje minimálne rok vopred. Jedným z dôvodov je práve zháňanie potrebných ľudí, ktorí sa postarajú o dokonalú atmosféru a pohodlie. Zháňanie fotografa či kameramana by vo vašom svadobnom pláne malo zaujať hneď prvé miesto.

Svadobného fotografa či kameramana nezabudnite vyberať najmä starostlivo, keďže nejde len o kvalitu finálnej práce, ale aj o celkový prístup profesionála počas celej svadby.

Cena fotografických služieb

Keďže fotografia nezachytáva zvuk, ceny fotografických služieb sú podstatne prijateľnejšie, ako cena svadobného kameramana. Priemerná cena svadobných fotografov na Slovensku sa pohybuje od 600 eur vyššie. Konečná cena však napokon závisí od celkového času stráveného na vašej svadbe, ako aj od následnej úpravy zachytených fotografií.

TIP!

Ak patríte medzi 30 % ľudí, ktorí si na svadbe vystačia výhradne s fotografickými službami, rozhodne sa nezabudnite obzrieť po profesionálnej fotobúdke!

Svadobný kameraman a cena

Logicky, svadobné video má väčšiu hodnotu, ako fotografia. Video zachytáva pohyby ľudí, hudbu, hlasy, každý čarovný moment. Aj napriek tomu, že sa chceme všemožne vyhnúť akýmkoľvek trapasom či iným nezrovnalostiam v rámci programu, zákon schválnosti nepustí. A práve tieto, zväčša vtipné  “nehody”, zachytí jedine svadobné video, ktorého cena sa pohybuje v priemere od 700 eur!


Pripravte sa však aj na to, že dnes si naozaj kvalitný kameraman za svoje služby môže účtovať sumu až do výšky 1 500 eur!

 

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady, Koľko stojí...?

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Oznámenia a tlačoviny
Originálne tipy na svadobné oznámenia

 Stanovili ste si už dátum svadby? Čaká na vás ďalší krok - oznámiť túto veselú novinku hosťom! Môžete si zvoliť klasickú cestu osobného oznámenia, alebo staviť na kreativitu...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Na čo myslieť pri plánovaní svadby

Koordinované plánovanie je nevyhnutné, aby všetko prebehlo vo váš veľký deň hladko. Rozložiť si ho podľa časových úsekov vám pomôže nestratiť sa v množstve úloh, ktoré na vás čakajú....

Prejsť na článok