Rok 2024 so sebou pre družičky prináša množstvo doposiaľ nepoznaného v rámci outfitu. Preto, ak chcete ako družička zažiariť, držte sa rád a odporúčaní, ktoré sa dozviete v našom najnovšom článku!

Družičky s nevestou

Niečo z histórie družičiek

Tradícia družičiek siaha do čias starovekého Ríma, kedy jediné pravidlo predstavovalo nutnosť mať totožné kytice s nevestou. Verilo sa, že kytice zložené z rovnakých kvetov a farieb dokážu odohnať zlých duchov, ktorí by do manželstva mohli priniesť nešťastie.

Funkcia družičky 

Družička by mala v prvom rade predstavovať nevestinu veľmi blízku osobu - priateľku, rodinu. Družička je preto v prvom rade nápomocná pri prípravách nevesty, zúčastňuje sa a pomáha zorganizovať rozlúčku so slobodou a počas svadobného priebehu sa snaží nevestu čo možno najviac odbremeniť od starostí, vďaka čomu je nevesta zároveň odbremenená aj od stresu a nervozity.

Družičky v čiernych šatách

Ako vybrať správne šaty pre družičku?

Azda najväčším trendom družičiek v roku 2024 sú čierne šaty. Žijeme totiž v dobe, kde čierna nemusí predstavovať výhradne smútok a bolesť, práve naopak! Elegantná, maximálne všestranná a dokonca aj zoštíhľujúca farba - to sú hlavné dôvody, pre ktoré sa družičky rozhodli siahnuť práve po čiernych spoločenských šatách.

Do chladného obdobia určite siahnite po čiernych šatách s dlhými rukávmi, ktoré pôsobia naozaj elegantne a príťažlivo.

Pre odvážne družičky sú k dispozícii aj šaty v čiernej farbe s výstrihom do V, štvorcovým výstrihom či prekrížením, čo v každom prípade dodáva družičke na ženskosti a prirodzenom pôvabe.

Krivky zvýraznite pomocou priliehavých šiat v čiernej farbe, ktoré vás zároveň dokážu dokonale zoštíhliť, čo určite ocení nejedna dáma.

A čo kytica?

Ak sa budete držať najnovších trendov, a teda siahnete po čiernych šatách, voľte kyticu bielej farby. Využiť môžete kvety, akými sú napríklad ruže, tulipány či orchideje.

Namiesto kytice však môžete využiť aj alternatívne riešenie vo forme balónov, ktoré dodajú svadobnej atmosfére na netradičnosti.

Družičky s nevestou a kyticami

Netradičnosť je trendy!

Sukňa či overal? Aj takýto štýl sa v prípade družičiek nosí na svadbách v roku 2024!

O romantický vzhľad svadby sa dokážu vo svojej plnej kráse postarať sukne, ktoré sú v prípade modernej svadby po spoločenských šatách hneď na druhom mieste. Sukňa je zároveň veľmi prispôsobivá, vďaka čomu vás ako družičku nebude obmedzovať ani pri divokom tanci.

Svadbu v neformálnom štýle, ale aj letnú svadba môže družička prežiť aj s overalom. V kombinácii s lodičkami ide o veľmi moderný trend, ktorý má v obľube čím ďalej, tým viac družičiek na Slovensku.

Nevýhodou overalu je prevažne jeho mierna neprispôsobivosť, pričom ide o outfit, ktorý sa jednoducho nehodí pre každý typ postavy.

A čo deti - družičky?

Malé družičky sú rozkošné v klasických bielych šatách, avšak je možné ich ozdobiť napríklad čiernou stužkou. Dievčatá určite ocenia aj pletený veniec z čerstvých kvetov, čo predstavuje dlhoročný trend svadieb s deťmi.

Taktiež sa nezabudnite inšpirovať, ako zabaviť detských hostí na svadbe tak, aby v čo možno najväčšej miere nerušili priebeh vašej svadby!

 

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Tipy a rady, Nové trendy

Prečítajte si podobné články

Nové trendy, Svadobné šaty
Trendy svadobných šiat na rok 2023

 ÁNO. Jednoduché slovo, ktoré znamená tak veľa. Plánujete povedať to svoje tento rok? Potom viete, koľko ďalších ,,áno” potrebujete urobiť pri výbere jednotlivých služieb. Každý rok prináša neustále...

Prejsť na článok
Tipy a rady
Čo všetko treba vybaviť po svadbe?

Máte svadobný deň za sebou, opadol z vás všetok stres a napätie, môžete sa už len tešiť na spoločne strávené chvíle. Pred svadbou bolo veľa vecí, ktoré ste...

Prejsť na článok
Nové trendy
Farby roku 2023!

 Svadby sú tradične plné svetlých odtieňov s prevahou bielej, pastelových a jemných citrusových tónov. Avšak existuje široká škála ďalších farieb, ktoré môžu dodať udalosti originálny nádych.  Tipy na...

Prejsť na článok