Svadba bez chutného dezertu v podobe lahodných zákuskov by nebolo to pravé orechové. Avšak, na druhej strane je zároveň veľmi náročné prispôsobiť jedálniček každému hosťovi bez výnimky. Či už niekto z pozvaných hostí trpí na rôzne alergie vrátane potravinových intolerancií, či je jednoducho len vyberavý, s naším starostlivo vybraným zoznamom svadobných zákuskov nič nepokazíte!

Svadobné zákusky

Pestrosť farieb

Najnovším hitom sú pestrofarebné zákusky, ktoré dokážete dokonale zladiť s akoukoľvek svadobnou výzdobou! Reč je o slávnych francúzskych makrónkach, ktorým rozhodne nik neodolá. Krehké pečivo s obsahom čerstvých mandlí a vaječných bielkov si určite zamilujete!

Prekvapte družičky!

Medzi ďalšie svadobné TOPky sa radia bezpochyby cupcakes. Aj keď sa na prvý pohľad javia ako klasické muffiny, chuťové poháriky vám dokážu opak! Ich cesto je totiž omnoho hebkejšie a vláčnejšie, čo z nich robí neodmysliteľnú súčasť každej svadby.

Keďže cupcakes patria predovšetkým medzi favoritov nežného pohlavia, zamilujú si ich nielen družičky, ale aj samotná nevesta! Dokonca nastali prípady, kedy nevesta s radosťou vymenila svadobnú tortu za milované cupcakes.

Pravá čokoláda

Pravá belgická čokoláda v podobe lízanky či nanuku rozhodne nič nepokazí ani na tej najbáječnejšej svadbe! Cake pops, teda koláčiky na paličke patria medzi najobľúbenejšie cukrovinky vôbec. Plnku zväčša tvorí mascarpone, čím ulahodíte každému mlsnému jazýčku.

Pre tých, ktorí preferujú zdravé stravovanie, tu máme fruit pops! Použité ovocie môžete dodatočne poliať kvalitnou čokoládou, vďaka čomu naberie vaša svadba nový rozmer.

 

Svadobné cupcakes

 

Zdravotne nezávadné zákusky na svadbu

Takzvané raw zákusky na svadbu sú vhodné najmä pre ľudí trpiacich na rôzne zdravotné problémy vrátane alergie na lepok či laktózu. Raw zákusky sú spravidla nepečené, čo z nich robí opäť o niečo zdravšiu náhradu klasických cukroviniek.

Korpus zväčša pozostáva z kokosu, orechov a semienok. Samozrejme, nesmie chýbať ani ovocie, ktoré sa hodí aj na výrobu samotnej plnky.

Mňam, punč!

Klasika, ktorou nič nepokazíte, ale zase ani neohúrite. Rokmi overené punčové rezy sú dokonalou voľbou, ak si vaši hostia nepotrpia na novinky. Vďaka ľahkosti a príjemne osviežujúcej chuti sa punčové rezy hodia predovšetkým na letnú svadbu!

Milovníci veterníkov, hláste sa!

Najobľúbenejším zákuskom, ktorý sa hodí na svadbu v akomkoľvek ročnom období, je bez najmenších pochýb veterník! Niektoré kvalitné cukrárne, ktoré disponujú šikovným personálom, dokážu vytvoriť z klasického veterníka novinku vo forme labutí či iných tvarov, ktoré nesmú chýbať ani na vašej svadbe!

 

Čokoládové nanuky na svadbu

 

Linecké pre náročných

Linecké cesto zlepené lahodným džemom v tvare srdiečok, holubíc či ruží predstavuje dokonalosť na každej svadbe. A keďže sa doba mení, linecké koláčiky dnes môžete ozdobiť jedlými dekoráciami vrátane rôznych farebných kombinácií.

Medovníky len na Vianoce? Vôbec nie!

Počuli ste už o svadobných medovníkoch? Ide totiž o moderné umelecké dielo, ktoré sa vyznačuje krehkým cestom v rôznych tvaroch (šaty, kravata, holubica, srdce). Na svadobné medovníky sa však zväčša píšu iniciály novomanželov, dátum sobáša či prstene. Výber je len na vás!

 

Skvelé svadobné zákusky, koláčiky a svadobné torty si môžete vybrať TU

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Svadobná torta a sladké

Prečítajte si podobné články

Nové trendy, Svadobná torta a sladké
Aké svadobné torty sú trendy v roku 2023?

Svadobný deň by mal byť jeden z najkrajších vo vašom živote. Svadba nie je len o výbere svadobných šiat, pekného miesta na svadbu či fotografa, ale aj o výbornej zábave...

Prejsť na článok
Nové trendy, Svadobná torta a sladké
Trendy torty na svadbu 2024

V roku 2023 sme tu mali rôzne druhy trendov tortičiek na svadbu. Rok 2024 však prináša nové, doposiaľ nepoznané trendy, ktoré si všetci na vašej svadbe rozhodne obľúbia....

Prejsť na článok