Zmeny v svadobných trendoch sa netýkajú výhradne farieb či štýlu svadby, ale aj samotného výberu šperkov, ktorý je čím ďalej, tým viac rozmanitý. Inovácie šperkov patria neodmysliteľne k štýlovým zmenám, ktorými sa rok 2024 hrdo pýši. Pozrime sa spoločne na ne!

Svadobné šperky

Ekofriendly šperky

Každým rokom stúpa záujem o šetrnosť a nápravu voči environmentálnej situácii, čo vplýva aj na samotnú výrobu (nielen) svadobných šperkov. Preto sa poprední svadobní dizajnéri a klenotníci rozhodli experimentovať s rôznymi recyklovanými a recyklovateľnými materiálmi aj v rámci výroby drahocenných šperkov.

Dizajn šperkov, aký sa nosí

Iste ste už zachytili návrat retro (najmä štýl z 80. rokov) nielen vo sfére módy, ale napríklad aj bytového dizajnu. Retro šperky prinavráti dizajn v podobe rôznych geometrických tvarov, ktoré budú vyrobené nielen z rôznych materiálov, ale zároveň budú doplnené o rôzne (priam bláznivé) farebné kombinácie.

Pripravte sa preto na obrovské kamene v žiarivých neónových farbách, ktoré okamžite upútajú pozornosť všetkých naokolo. Vaša svadba tak bude vďaka veľkosti a tvárnosti svadobného šperku pôsobiť maximálne extravagantne.

Svadobný postroj - šperk

Špeciálne efekty

Inteligentné hodinky, smartfón či AI všeobecne - to všetko znamená neuveriteľný posun v oblasti technológií. Moderní klenotníci a dizajnéri šperkov preto pilne vyvíjajú a integrujú inteligentné funkcie aj tam, kde by ste ich najmenej očakávali, dokonca aj do svadobných doplnkov.

Trendom 2024 preto budú šperky, ktoré s maximálnou presnosťou nielen zaznamenajú, ale aj starostlivo a bezpečne uchovajú vaše aktuálne životné funkcie (tlak krvi, tep, telesnú teplotu) a upozornia vás pri akejkoľvek odchýlke.

Pre milovníkov doby neónovej z 80. rokov odporúčame voliť šperky so zabudovaným LED osvetlením, vďaka čomu na svojej svadbe naozaj zažiarite!

Rok 2024 v znamení perál

Nielen svadobnú výzdobu svadobnej haly, ale aj šperky či iné svadobné doplnky v roku 2024 trendovo oživia predovšetkým perly. Tie môžete použiť najmä vo forme náušníc či prsteňa.

Perly sa taktiež spájajú so štýlovými geometrickými tvarmi, ktoré sú v roku 2024 na scéne, zároveň ich farebná jemnosť zapôsobí na každej svadbe elegantným a zmyselným dojmom. Perla ako taká symbolizuje harmóniu a pokoj. Preto svadobné šperky z perál voľte najmä vtedy, ak sa rozhodnete pre cirkevný sobáš.

Svadobný šperk na nohu

Personalizácia je IN

V roku 2024 stavte na najhorúcejšie trendy a voľte personalizované šperky. To, či sa rozhodnete pre personalizáciu v podobe iniciálok, významných dátumov či spoločného motta, je naozaj len na vás.

Postup je úplne jednoduchý - každé kvalitné zlatníctvo by malo ponúkať službu navyše, v tomto prípade gravírovanie. Vopred si však poriadne premyslite typ gravírovaného písma a prípadne aj jeho osadenie, pretože tento krok späť už nevezmete - rovnako, ako aj samotný sobáš :) !

Odvážnosť v podobe postrojov

Moderná elegantná móda so sebou dnes prináša množstvo odvážnych kúskov , najmä rôzne dámske postroje či veľmi zaujímavé, až priam dráždivé podväzky. Buďte IN a roztočte to na svadbe naplno!

Samozrejme, takéto extravagantné kúsky odporúčame aplikovať až po obrade, teda v rámci zábavy a svadobnej noci

 

Skvelých svadobných dodávateľov šperkov nájdete TU

 

Zdroj fotiek: pinterest.com, depositphotos.com

 

Neváhajte a zaregistrujte sa na našom portáli.

Registrovať sa
Kategórie:

Šperky a doplnky

Prečítajte si podobné články

Tipy a rady, Šperky a doplnky
Výber zásnubného prsteňa

Máte pocit, že ste konečne stretli tú pravú? Plánujete ju požiadať o ruku? Poradíme vám, podľa čoho vyberať zásnubný prsteň! Každá žena túži po dokonalej žiadosti o ruku...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Šperky a doplnky
Podľa čoho vyberať zlatníctvo?

Prezentácia ženy nespočíva len vo vkusnom oblečení či výraznom make-upe. To všetko je nutné podčiarknuť kvalitnými šperkami. Čo by ste však povedali na to, keby ste mali tú...

Prejsť na článok
Tipy a rady, Šperky a doplnky
Svadobné doplnky pre ženícha

Dokonalá svadba závisí nielen od celkovej atmosféry a dokonale naplánovaného programu, ale aj od vášho výzoru. O ten sa spravidla postará nielen starostlivo vybraný oblek, ale aj samotná...

Prejsť na článok